Oferta wynajmu mieszkań
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK
Rejestr petycji
Skargi i wnioski
Ochrona danych osobowych / RODO
Zielone Podwórka Szczecina
Oferty pracy

Biuletyn Informacji Publicznej
Ochrona danych osobowych - RODO

Zarchiwizowana wersja publikowanej treści z dnia: 2019-03-07

Program Małych Ulepszeń: na czym polega, na jakie wsparcie można liczyćMieszkasz w lokalu komunalnym lub TBS? Chcesz wykonać łazienkę, wc i jednocześnie zmienić sposób ogrzewania? Skorzystaj z Programu Małych Ulepszeń. Teraz twój remont może być prawie w całości dofinansowany!
Nowy program. Wyższe dofinansowanie.
W lutym wszedł w życie nowy regulamin Programu Małych Ulepszeń.
- Przede wszystkim zakłada on znaczne podwyższenie poziomu dofinansowania kosztów samodzielnego wykonania remontu przez mieszkańców - z 50 proc do aż 90 proc. - mówi Tomasz Klek. rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. - W ostatnich latach miasto np. za zrobienie łazienki w lokalu zwracało nie więcej niż 7.5 tys zł teraz prawie cztery razy tyle bo 25 tys zł. W praktyce te zmiany mają być dodatkową zachętą dla osób mieszkających w lokalu komunalnym lub TBS do sięgania po pieniądze z Programu i poprawy stanu technicznego swojego mieszkania.

Na czym polega Program Małych Ulepszeń i do kogo jest skierowany?
Ideą Programu jest dofinansowywanie ulepszeń dokonywanych samodzielnie przez mieszkańców lokali komunalnych, mieszkań Szczecińskiego TBS lub TBS Prawobrzeże. Ulepszenia objęte dofinansowaniem to:
• wykonanie wc, łazienki lub łazienki z wc wraz z rozprowadzeniem odpowiednich instalacji i montażem urządzeń – w przypadku, gdy dotychczas w mieszkaniu nie było takiego pomieszczenia. Ulepszenia muszą być realizowane w obrębie danego lokalu.

• zastąpienie źródeł ogrzewania na paliwo stałe ogrzewaniem gazowym, elektrycznym lub z miejskiej sieci ciepłowniczej, pod warunkiem, że zmiana systemu ogrzewania jest wykonywana łącznie z modernizacją wc, łazienki lub łazienki z wc. Wyłączone z dofinansowania jest instalowanie etażowego ogrzewania koksowego.

Dodatkowo dofinansowaniem objęta jest:

• legalizacja samowolnie wykonanych ulepszeń tj. łazienki i/lub ogrzewania gazowego albo elektrycznego, poprzez zwrot kosztów wykonania dokumentacji technicznej niezbędnej do zalegalizowania wykonanego ulepszenia.
Na jakie wsparcie można liczyć?
• 90% dofinansowania kosztów , jednak nie więcej niż 25 tys. zł - w przypadku wykonania łazienki, wc lub łazienki z wc, 
• 90% dofinansowania kosztów, jednak nie więcej niż 10 tys. zł - na wykonanie ogrzewania gazowego, elektrycznego lub z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Poza tym dofinansowaniem objęte są również koszty wykonania dokumentacji technicznej oraz dokonania odbiorów technicznych – jednak w kwocie nie większej niż 5 tys. zł. oraz legalizacja samowolnie wykonanych ulepszeń - nie więcej niż 5 tys. zł.

Osoba wykonująca remont w ramach Programu (łazienka plus ogrzewanie), wliczając w to koszty dokumentacji, może liczyć na wsparcie miasta w wysokości nawet do 40 tys. zł .

Ważne! Po wykonaniu ulepszenia czynsz nie ulegnie zmianie.

Program Małych Ulepszeń przewiduje udzielenie wsparcia w wyższej kwocie w przypadku ulepszeń grupowych, tzn. gdy większość mieszkańców budynku komunalnego zdecyduje się na wprowadzenie ulepszeń w swoich lokalach.W najbliższym czasie ulotki informujące o Programie Małych Ulepszeń trafią do skrzynek lokatorów.

Szczegółowe informacje mieszkańcy znajdą u swojego zarządcy:
• ZBiLK ul. Mariacka 25, tel. 91 48 86 333, www.zbik.szczecin.pl
• TBS Prawobrzeże ul. Winogronowa 11F, tel. 91 43 36 437, www.tbs.szczecin.pl
• Szczecińskie TBS ul. Boh. Getta Warszawskiego 1, tel. 91 430 91 00, www.stbs.pl
Program Małych Ulepszeń funkcjonuje w Szczecinie od ponad 20 lat. Przez ten okres w ramach Programu wykonano ponad 1000 remontów, które dofinansowane zostały kwotą ponad 4 mln zł.

informacje:
treść opublikowana dnia: 2019-03-07 o godzinie: 09:18:32 przez użytkownika Artur Mozolewski