Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK
Rejestr petycji
Skargi i wnioski
Ochrona danych osobowych / RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Ochrona danych osobowych - RODO


UWAGA! POZYCJA ARCHIWALNA.Osiem lokali za złotówkę


Poszukujesz lokalu usługowego w bardzo atrakcyjnej cenie? Weź udział w przetargu na najem lokali użytkowych organizowanym przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych, który odbędzie się 22 marca br. Stawka wywoławcza czynszu za 1 m2 wynosi tylko 1 zł netto.

W ofercie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych znajduje się osiem lokali. Są one położone w śródmieściu Szczecina (przy al. Wyzwolenia, ul. Królowej Jadwigi, ul. Mazurskiej, ul. Andrzeja Małkowskiego), a także w północnych dzielnicach miasta (ul. Nad Odrą, ul. Stołczyńska i ul. Jana Długosza). Powierzchnie dostępnych lokali są zróżnicowane – rozpoczynają się od 13,22 m2 , a kończą na 62,70 m2.

Zainteresowani wynajęciem lokali użytkowych powinni przystąpić do przetargu zapowiedzianego na 22 marca br. Warunkami dopuszczającymi do udziału w postępowaniu przetargowym są wpłata wadium (600 zł na każdy lokal) i dostarczenie niezbędnych dokumentów określonych w ogłoszeniu o przetargu.

Przedsiębiorca, który wygra przetarg (zaproponuje najwyższą stawkę czynszu) podpisze ze ZBiLK umowę najmu, a następnie odbierze klucze i rozpocznie przystosowywanie lokalu do potrzeb prowadzonej działalności. W lokalach będzie można prowadzić działalność związaną z handlem i usługami. Rodzaj działalności nie może powodować uciążliwości dla otoczenia.

Wylicytowana stawka czynszu obowiązywać będzie przez 1 rok. Po tym okresie stawka zostanie ustalona w drodze negocjacji (w wysokości co najmniej minimalnej stawki podstawowej tj. 3 zł/m2netto).

Zainteresowani mogą oglądać lokale po wcześniejszym uzgodnieniu z Działem Technicznym ZBiLK.

Działania przetargowe ZBiLK są efektem „Akcji Pustostan” wynikającej z postanowień Drugiego Porozumienia dla Szczecina. Ich celem było wyłonienie najemców na wolne lokale usługowe, które od dłuższego czasu stoją puste.

W 2016 r. Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych zorganizował trzy przetargi na najem lokali użytkowych ze stawką wywoławczą czynszu 1 zł netto. W ich wyniku udało się znaleźć najemców dla 11 z 19 oferowanych lokali. W lokalach powstały m.in. biuro pośrednictwa nieruchomości, studio fotograficzne czy zakład stolarski. Część z nich została wykorzystania jako lokale magazynowe.
Ogłoszenie o przetargu: 
zbilk.szczecin.pl/systemfiles/articlefiles/987/(20170228.080041).ogloszenie_-_przetarg_-_lokale_uzytkowe_za_1_zl.pdf