Oferta wynajmu mieszkań
Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK
Rejestr petycji
Skargi i wnioski
Ochrona danych osobowych / RODO
Zielone Podwórka Szczecina
Oferty pracy

Biuletyn Informacji Publicznej
Ochrona danych osobowych - RODO

Uwaga na oszustów mieszkaniowych


Urząd miasta informuje o przypadku podszywania się pod urzędników i oferowania na wynajem mieszkania komunalnego.

Mieszkaniowi oszuści pojawili się w Szczecinie i oferują wynajęcie mieszkania z zasobu Gminy Miasto Szczecin. Wyłudzają od naiwnych pieniądze w zamian za rzekome uzyskanie prawa do lokalu. Jedna z mieszkanek Szczecina  zgłosiła się do Urzędu Miasta przedstawiając pismo, w którym to została poinformowana, że wniosek o wynajęcie lokalu został rozpatrzony pozytywnie i został zaakceptowany. W piśmie  dodatkowo pojawia się informacja o tym, że należy wpłacić wadium w wysokości 8 tys. zł, które jest podstawą do zawarcia umowy.  Oczywiście  wszystkie te informacje są zwykłym oszustwem. Niestety osoba, która  otrzymała sfałszowane pismo, zastosowała się do jego treści.

Przypominamy, że wnioski o najem mieszkań komunalnych składa się bezpośrednio w Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych przy ul. Mariackiej 25 w Szczecinie. Nabór wniosków jest ściśle określony, a wszystkie osoby które złożyły wniosek są ujęte w wykazach które to są publikowane zarówno na stronie internetowej: zbilk.szczecin.pl jak i na tablicy ogłoszeń ZBiLK. Po wywieszeniu projektów tych wykazów, każdy może się od nich odwołać.
Procedurę związaną ze wskazaniem lokalu komunalnego prowadzi wyłącznie Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych

Stąd apel, by w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do autentyczności składanych ofert (zwłaszcza w przypadku konieczności wpłaty jakichkolwiek pieniędzy zwanej różnie np.  kaucja zabezpieczająca czy wadium) zainteresowani powinni dzwonić  pod numer telefonu 91 48 86 352 lub osobiście przyjść do ZBiLK (ul. Mariacka 25) i zweryfikować takie informacje.

Pracownicy Urzędu Miasta ani ZBiLK nigdy nie załatwiają formalności poza siedzibą jednostki.
Osoby, które padły ofiarą przestępstwa lub sądzą, że miały do czynienie z próbą wyłudzenia pieniędzy powinny niezwłocznie zgłosić się na policję.

Sprawa zostanie zgłoszona przez Urząd na policję.