Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK
Rejestr petycji
Skargi i wnioski
Ochrona danych osobowych / RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Ochrona danych osobowych - RODO


UWAGA! POZYCJA ARCHIWALNA.Nowe mieszkanie za wzorowe zachowanie


Najemca mieszkania komunalnego, który płaci czynsz w terminie i dba o swoje mieszkanie może zamienić się na nowy lokal, o podwyższonym standardzie. Trwa nabór wniosków.

Nowe mieszkania znajdują się na Osiedlu „Nad Płonią” przy ul. Koszarowej 25,26 w Szczecinie-Dąbiu. Wybudowało je Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże”. W sumie w ramach inwestycji do tej pory powstało 60 mieszkań o czynszu komunalnym. Obecnie do zasiedlenia pozostały 24 lokale wykończone „pod klucz” o powierzchni od 32 do 65 m2, w dwóch nowych budynkach. Do niektórych mieszkań przynależeć będą ogródki.

Oferta zakłada nabór wniosków od najemców mieszkań komunalnych (z zasobu ZBiLK i TBSów), którzy chcą polepszyć swoje warunki mieszkaniowe poprzez zamianę na lokale o wyższym standardzie.

Proces zasiedlania prowadzi Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych (nabór i weryfikacja wniosków oraz wydawanie skierowań do zawarcia umowy najmu). Oferta adresowana jest do „rzetelnych” najemców, którzy wywiązują się ze swoich obowiązków względem gminy – regularnie wnoszą opłaty czynszowe, w ostatnich latach nie zalegali z płatnościami, utrzymują zajmowane lokale w należytym stanie technicznym, dbają o stan części wspólnych, użytkują dotychczasowe lokale z poszanowaniem zasad współżycia społecznego.

Szczegółowe informacje na temat zasad oraz druki do pobrania na stronie:
http://zbilk.szczecin.pl/?type=article&action=view&id=472

 


 

kontakt w sprawie zamiany:
tel.91 4886360 lub 91 4886364 lub osobiście ZBiLK ul. Mariacka 25 pok. 20
 

Osiedle „Nad Płonią.
 
Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże" we współpracy z Gminą Miasto Szczecin od 2014 roku realizuje budowę Osiedla „Nad Płonią" położonego przy ul. Koszarowej w Dąbiu. Wszystkie mieszkania w ramach tej inwestycji są do dyspozycji Gminy i mają czynsz komunalny.
 
Osiedle zaplanowano do realizacji w sześciu etapach. W sumie powstanie 120 mieszkań. Obecnie na ukończeniu jest trzeci etap, w ramach którego powstały dwa budynki. Mieszkania wykończone zostały w standardzie „pod klucz”, tj. posiadają m. in. : kuchenki elektryczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armaturę sanitarną, w pokojach - wykładziny we współczesnym standardzie, w łazienkach - terakotę oraz płytki ceramiczne, stolarkę okienną i drzwiową. Do niektórych lokalu położonych w parterze przynależą ogródki przydomowe, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach posiadają balkon
 


Galeria zdjęć: