Oferta wynajmu mieszkań
Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK
Rejestr petycji
Skargi i wnioski
Ochrona danych osobowych / RODO
Zielone Podwórka Szczecina
Oferty pracy

Biuletyn Informacji Publicznej
Ochrona danych osobowych - RODO

Zielone Podwórka zmieniają Szczecin


Ponad 100 podwórek za 10 mln złotych - to wymierny efekt 10 lat realizacji programu Zielone Podwórka Szczecina. Program przypadł do gustu mieszkańcom, którzy coraz chętniej sięgają po pieniądze na metamorfozę swojego otoczenia. Kończy się kolejna edycja programu.

 

Zielone Podwórka Szczecina to program, który pozwala na zmianę często szarych, brzydkich miejskich podwórek w miejsca przyjazne mieszkańcom. Dzięki niemu powstają zielone oazy spokoju, place zabaw, miejsca sąsiedzkich spotkań i odpoczynku.

 

Pierwsze Zielone Podwórka pojawiły się na mapie Szczecina w 2008 roku. Od tamtego czasu rokrocznie tworzone były kolejne. Przez 10 lat trwania programu odebranych zostało już 113 projektów. W ramach programu wspólnoty otrzymały dofinansowania ponad 10 mln zł.

 

Zielone Podwórka Szczecina to program, który bardzo konkretnie zmienia nasze miasto, to najbliższe nam. Te miejsca, na których najbardziej nam zależy, nasze otoczenie - mówi Lila Królikowska , dyrektor Zarządu i budynków Komunalnych - Cieszymy się ze możemy wspierać wspólnoty mieszkaniowe w realizacji ich projektów.

 

W tym roku do puli zrealizowanych inwestycji dołączy kolejne 12 podwórek:

 

 

- Boguchwały 13-16, Asnyka 20
- Bogumiły 10-14, Wojska Polskiego 130,132
- E.Plater 90
- Garncarska 4-6, Boh. Warszawy 107-111, Jagiellońska 31
- Jagiellońska 39a
- Montwiłła 2-11
- Wąska 5a - 8
- Wielkopolska 32
- Zakopiańska 11-12
- Zakopiańska 13-14

- Drzymały 3,4

- Szymanowskiego 6 -9

- Bazarowa 2-8

 

W sumie tegoroczny koszt realizacji inwestycji wyniósł blisko 3 mln zł, z czego 80 proc. tych kosztów dofinansowanych było z budżetu miasta. Program w mieniu miasta realizuje ZBiLK.

Efekty można podziwiać m. in. przy ul. Zakopiańskiej 11-12 i 13-14 , gdzie w tym roku powstały obok siebie dwa podwórka . Remont obejmował tam wykonanie alejek, placów zabaw, nasadzenie nowej zieleni.

 

Program Zielone Podwórka Szczecina jest doceniany nie tylko przez samych mieszkańców ale także przez różne instytucje. W roku 2013 znalazł się w finale Nagrody Obywatelskiej Prezydenta Polski. Dostrzeżony został za „wybitne, nowatorskie i efektywne działania obywatelskie na rzecz dobra wspólnego”. 

w załączeniu podwórka przy ul. Zakopiańskiej


Galeria zdjęć: