Oferta wynajmu mieszkań
Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK
Rejestr petycji
Skargi i wnioski
Ochrona danych osobowych / RODO
Zielone Podwórka Szczecina
Oferty pracy

Biuletyn Informacji Publicznej
Ochrona danych osobowych - RODO

Zielone wnioski


Ponad 30 wspólnot mieszkaniowych zainteresowanych udziałem w programach: Zielone Podwórka oraz Zielone Przedogródki. Zaczyna się weryfikacja złożonych wniosków . Gdzie powstaną kolejne zielone punkty na mapie Szczecina dowiemy się w kwietniu.


Nabór wniosków trwał od stycznia do marca. Wspólnoty mieszkaniowe miały złożyć kompletny wniosek, wraz z kosztorysem oraz projektem. W tym roku o dofinansowanie z programu Zielone Podwórka stara się 16 wspólnot, drugie tyle wnioskuje o wsparcie z programu Zielone Przedogródki. Obecnie trwa analiza złożonych dokumentów. Do podziału są 3 mln złotych, po 1,5 mln zł na każdy z programów. Gmina pokryje 75% kosztów inwestycji. Wyjątkiem jest tworzenie placów zabaw, których koszt zostanie sfinansowany aż w 95%.

Adresy wspólnot mieszkaniowych, które uzyskają dofinansowanie poznamy w kwietniu, po posiedzeniu komisji konkursowej.

Zielone Podwórka Szczecina to program, który pozwala na zmianę szarych, brzydkich miejskich podwórek w miejsca przyjazne mieszkańcom. Dzięki niemu powstają zielone oazy spokoju, place zabaw, miejsca sąsiedzkich spotkań i odpoczynku.Pierwsze Zielone Podwórka pojawiły się na mapie Szczecina w 2008 roku. Przez 10 lat trwania programu odebranych zostało już 113 projektów. W ramach programu wspólnoty otrzymały dofinansowania ponad 10 mln zł.

Zielone Przedogródki. Program ruszył w 2015 r. Dzięki niemu wspólnoty mieszkaniowe mogą starać się o dofinansowanie zagospodarowania terenu przed wejściem do budynku. Przedogródki możemy podziwiać np. wzdłuż al. Jana Pawła II na odcinku od pl. Grunwaldzkiego do pl. Armii Krajowej przy ul. Wielkopolskiej i ul. Bolesława Śmiałego. W ciągu trzech lat programu zrealizowano 37 projektów, które gmina dofinansowała kwotą 2,2 mln zł.

Oba programy realizuje Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.
 

Galeria zdjęć: