Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK
Rejestr petycji
Skargi i wnioski
Ochrona danych osobowych / RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Ochrona danych osobowych - RODO


UWAGA! POZYCJA ARCHIWALNA.Dział Czynsze Media z Biurem Obsługi Interesantów


Z dniem 4 maja 2016 r. rozpoczęło prace Biuro Obsługi Interesantów Działu Czynsze Media. Teraz mieszkańcy lokali komunalnych ze wszystkich rejonów administracyjnych ZBiLK sprawy czynszowe załatwią w jednym miejscu.

W Biurze Obsługi Interesantów najemców przyjmować będą pracownicy specjalizujący się w sprawach związanych z czynszami, rozliczeniami mediów i windykacją. Jego celem jest efektywniejsza niż do tej pory obsługa mieszkańców ZBiLK-owskich lokali komunalnych. Nowe Biuro Obsługi Interesantów funkcjonuje przy ul. Jagiellońskiej 33. Powstało ono w wyremontowanym pomieszczeniu dawnego archiwum. Jego działalność umożliwia załatwienie wszystkich spraw związanych z czynszami w jednym miejscu.

 

Natomiast sam dział Działu Czynsze Media z siedzibą przy ul. Jagiellońskiej 33 funkcjonuje w ZBiLK od marca 2016 r. Jego funkcjonowanie umożliwia załatwienie wszystkich spraw „czynszowych” w jednym miejscu. Swoje sprawy w nowym dziale załatwiać mogą mieszkańcy wszystkich dotychczasowym rejonów administracyjnych ZBiLK. Od 28 kwietnia dział czynsze media działa w pełnym wymiarze. Jego struktura pozwala na podział pracowników, którzy zajmują się sprawami czysto wewnętrznymi (np. księgowymi) oraz na takich, których głównym zadaniem jest obsługa interesantów (BOI).

 

W Dziale Czynsze Media mieszkańcy między innymi:

·         podpiszą, przedłużą, aneksują umowę najmu,

·         wypełnią i złożą wniosek o obniżkę czynszu,

·         poznają składowe comiesięcznych opłat

·         poinformują ZBiLK o zameldowaniu lub wymeldowaniu lokatorów,

·         poznają stan zaległości i saldo konta czynszowego,

·         zapoznają się z rozliczeniami mediów,

·         dowiedzą się o możliwościach wyjścia z zadłużenia w początkowym stadium jego powstawania (tzw. windykacja I stopnia).

 

Informacje na temat numerów telefonów do Biura Obsługi Interesantów jak również całego Działu Czynsze Media znajdują się na stronie internetowej ZBiLK w zakładce „Kontakt”.