Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK
Rejestr petycji
Skargi i wnioski
Ochrona danych osobowych / RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Ochrona danych osobowych - RODO


UWAGA! POZYCJA ARCHIWALNA.Lokale użytkowe za złotówkę


Listę 12 lokalu użytkowych, w których stawka wywoławcza czynszu za 1 m2 wynosi tylko 1 zł netto, ZBiLK opublikował 9 maja na swojej stronie internetowej. Planowany przetarg ma na celu wyłonienie najemców na wolne lokale usługowe, które od dłuższego czasu stoją puste. Obniżona stawka czynszu ma być zachętą do wynajęcia lokali.

W ofercie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych znajdują się lokale położone w śródmieściu Szczecina (m.in. przy al. Wyzwolenia, ul. Królowej Jadwigi, ul. Mazurskiej, ul. A. Małkowskiego i ul. Wielkopolskiej). Zainteresowani przedsiębiorcy mają do wyboru także pomieszczenia w północnych dzielnicach miasta (ul. Nad Odrą, ul. Stołczyńska i ul. Światowida) i Pogodnie (ul. Krasickiego). Powierzchnie dostępnych lokali są zróżnicowane – rozpoczynają się od 13,22 m2 , a kończą na 130,22 m2.

Zainteresowani wynajęciem lokali użytkowych muszą przystąpić do przetargu zapowiedzianego na 31 maja br. Warunkami dopuszczającymi do udziału w postępowaniu przetargowym są wpłata wadium (600 zł na każdy lokal) i dostarczenie niezbędnych dokumentów określonych w ogłoszeniu o przetargu.

Przedsiębiorca, który wygra przetarg (zaproponuje najwyższą stawkę czynszu) podpisze ze ZBiLK umowę najmu, a następnie odbierze klucze i rozpocznie przystosowywanie lokalu do potrzeb prowadzonej działalności. W lokalach będzie można prowadzić działalność związaną z handlem i usługami. Rodzaj działalności nie może powodować uciążliwości dla otoczenia.

Wylicytowana stawka czynszu obowiązywać będzie przez 1 rok. Po tym okresie stawka zostanie ustalona w drodze negocjacji (w wysokości co najmniej minimalnej stawki podstawowej tj. 3 zł/m2netto).

Zainteresowani mogą oglądać lokale po wcześniejszym uzgodnieniu z Działem Technicznym ZBiLK. Z ogłoszeniem o przetargu można zapoznać się w zakładce: „Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów”, lub pod linkiem:

http://zbilk.szczecin.pl/systemfiles/articlefiles/847/(20160506.115413).ogloszenie_-_przetarg_-_lokale_uzytkowe_za_1_zl.pdf