Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK
Rejestr petycji
Skargi i wnioski
Ochrona danych osobowych / RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Ochrona danych osobowych - RODO


UWAGA! POZYCJA ARCHIWALNA.Duże zainteresowanie zamianą na lokal TBS


Aż 81 najemców lokali komunalnych wyraziło chęć ich zamiany na mieszkanie z zasobu TBS i wzięło udział w naborze organizowanym przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.

Nabór rozpoczął się 26 sierpnia i trwał do 23 września. Oferta ZBiLK skierowana do najemców mieszkań komunalnych miała na celu oprawę ich warunków mieszkaniowych. Do zasiedlenia przeznaczono 40 lokali TBS o komunalnej stawce czynszu.  

Mieszkania, o które mogli ubiegać się najemcy znajdują się na Osiedlu „Sienno” (ul. Łączna, Flaminga i Pelikana). To inwestycja Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Na Osiedlu „Sienno” do zasiedlenia jest 28 lokali w tym sześć lokali przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, które zostaną wynajęte za czynsz komunalny. W trakcie naboru wpłynęło 56 wniosków osób zainteresowanych zamieszkaniem na tym osiedlu.  

Pozostałe 12 mieszkań znajduje się na Prawobrzeżu przy ul. Koszarowej 31. Osiedle „Nad Płonią” jest inwestycją Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże”. W trakcie naboru wpłynęło 25 wniosków od najemców lokali komunalnych, którzy chcą zamieszkać na osiedlu „Nad Płonią”.  

O zamieszkanie w nowym lokalu w ramach zamiany mogli ubiegać się najemcy lokali, którzy mają zawartą umowę najmu obecnego lokalu na czas nieokreślony, nie posiadają zadłużenia i osiągają wraz z rodziną dochód uprawniający do wynajęcia lokalu TBS-owskiego o komunalnej stawce czynszu.

Obecnie trwa analiza wniosków. Osoby, których wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie zostaną poinformowane przez ZBiLK.  


Galeria zdjęć: