Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK
Rejestr petycji
Skargi i wnioski
Ochrona danych osobowych / RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Ochrona danych osobowych - RODO


UWAGA! POZYCJA ARCHIWALNA.Wynajmij lokal za złotówkę


Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych oferuje dzierżawę jedenastu lokali użytkowych, w których stawka wywoławcza czynszu za 1 m2 wynosi tylko 1 zł netto. Przetarg ma wyłonić najemców na wolne lokale usługowe, które od dłuższego czasu stoją puste. Obniżona stawka czynszu ma być zachętą do wynajęcia lokali.

Przetarg jest efektem „Akcji pustostan” wynikającej z postanowień Drugiego Porozumienia dla Szczecina.

W ofercie ZBiLK znajdują się lokale położone w śródmieściu Szczecina (m.in. przy al. Wyzwolenia, ul. Królowej Jadwigi, ul. Mazurskiej, ul. A. Małkowskiego i  ul. Wielkopolskiej). Zainteresowani przedsiębiorcy mają do wyboru także pomieszczenia w północnych dzielnicach miasta (ul. Nad Odrą, ks. Jana Długosza, ul. Stołczyńska i ul. Światowida) i Pogodnie (ul. Krasickiego). Powierzchnie dostępnych lokali są zróżnicowane – rozpoczynają się od 13,22 m2 , a kończą na 62 m2.

Zainteresowani wynajęciem lokali użytkowych muszą przystąpić do przetargu zapowiedzianego na 16 listopada br. Warunkami dopuszczającymi do udziału w postępowaniu przetargowym są wpłata wadium (600 zł na każdy lokal) i dostarczenie niezbędnych dokumentów określonych w ogłoszeniu o przetargu.

Przedsiębiorca, który wygra przetarg (zaproponuje najwyższą stawkę czynszu) podpisze ze ZBiLK umowę najmu, a następnie odbierze klucze i rozpocznie przystosowywanie lokalu do potrzeb prowadzonej działalności. W lokalach będzie można prowadzić działalność związaną z handlem i usługami. Rodzaj działalności nie może powodować uciążliwości dla otoczenia.

Wylicytowana stawka czynszu obowiązywać będzie przez 1 rok. Po tym okresie stawka zostanie ustalona w drodze negocjacji (w wysokości co najmniej minimalnej stawki podstawowej tj. 3 zł/m2netto).

Zainteresowani mogą oglądać lokale po wcześniejszym uzgodnieniu z Działem Technicznym ZBiLK.