Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK
Rejestr petycji
Skargi i wnioski
Ochrona danych osobowych / RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Ochrona danych osobowych - RODO


UWAGA! POZYCJA ARCHIWALNA.Zielone podwórka i przedogródki – rusza nabór wniosków


Aż 3 miliony złotych w 2017 roku przeznaczy ZBiLK na realizację programów Zielone Podwórka i Zielone Przedogródki Szczecina. To milion złotych więcej niż w roku ubiegłym. Nabór wniosków od zainteresowanych wspólnot mieszkaniowych już się rozpoczął i potrwa do 1 marca.

W związku z dużym zainteresowaniem wspólnot mieszkaniowych kwoty gminnych dofinansowań w roku 2017 zostały zwiększone o kolejny milion. Gmina Miasto Szczecin przeznaczyła po 1,5 mln zł na realizację każdego z programów. Pieniądze te pozwolą na zmianę większej liczby podwórek i przedogródków.


Program Zielone Podwórka Szczecina skierowany jest do wspólnot mieszkaniowych znajdujących się w budynkach położonych na terenie Szczecina i spełniających poniższe warunki:
1) znajdują się w nich lokale stanowiące własność gminy lub spółki komunalnej,
2) mają zawarte porozumienie/umowę z gminą lub spółką komunalną na korzystanie z terenu stanowiącego własność gminy, służącego do użytku właścicieli nieruchomości wspólnej dla jej potrzeb związanych z prawidłowym funkcjonowaniem nieruchomości.

W przypadku programu Zielone Przedogródki Szczecina nie obowiązuje kryterium mówiące o lokalach komunalnych znajdujących się we wspólnocie.

 

Wspólnoty, które chcą uzyskać dofinansowanie powinny w terminie do 1 marca (włącznie) br. złożyć w ZBiLK kompletny wniosek wraz z projektem i kosztorysem. Listę wspólnot zakwalifikowanych do obu programów poznamy po posiedzeniu komisji konkursowej, prawdopodobnie w kwietniu br. Zostanie ona podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej ZBiLK.


ZAPRASZAMY ZAINTERESOWANE WSPÓLNOTY DO SKŁADANIA WNIOSKÓW (do 1 marca br. w ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 – Dział Nadzoru Właścicielskiego, pok. nr 27; tel. 91 48 86 311).


Galeria zdjęć: