Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK
Rejestr petycji
Skargi i wnioski
Ochrona danych osobowych / RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Ochrona danych osobowych - RODO


UWAGA! POZYCJA ARCHIWALNA.Lokale użytkowe do wynajęcia


Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych zachęca osoby prowadzące działalność gospodarczą do udziału w przetargu na najem lokali użytkowych. Licytacji poddanych zostanie 23 pomieszczenia.

Przetarg odbędzie się 28 lutego godz. 10.00, w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25.

W ofercie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych znajdują się lokale położone w śródmieściu Szczecina (m.in. przy ul. Krzywoustego, Kolumba, Królowej Jadwigi, Królowej Korony Polskiej, Malczewskiego, Podhalańskiej, Starkiewicza, Swarożyca i al. Piastów). Zainteresowani przedsiębiorcy mają do wyboru także pomieszczenia w północnych dzielnicach miasta (ul. Boguchwały, Długosza, Firlika, Komuny Paryskiej, Niemcewicza, Sławomira) i Pogodnie (5 Lipca, Konopnickiej, Reymonta, Zakopiańskiej).

Powierzchnie dostępnych lokali są zróżnicowane – rozpoczynają się od 12 m2 , a kończą nawet na 144 m2. Wywoławcze stawki w licytacji, w zależności od lokalu wahają się od 3,5 zł do 15 zł za jeden metr kwadratowy jego powierzchni.

Do przetargu mogą przystępować podmioty prowadzące działalność gospodarczą, które nie zalegają ze zobowiązaniami wobec Urzędu Skarbowego, ZUS i Gminy Miasto Szczecin. Przed wzięciem udziału w licytacji lokalu wymagana jest również wpłata wadium (600 zł).  

Przedsiębiorca, który wygra przetarg (zaproponuje najwyższą stawkę czynszu) podpisze ze ZBiLK umowę najmu, a następnie odbierze klucze i rozpocznie przystosowywanie lokalu do potrzeb prowadzonej działalności. W lokalach będzie można prowadzić działalność związaną z handlem i usługami. Rodzaj działalności nie może powodować uciążliwości dla otoczenia.

Zainteresowani mogą oglądać lokale po wcześniejszym uzgodnieniu z Działem Technicznym ZBiLK. Szczegółowych informacji o przetargu udziela Dział Lokali Użytkowych, ul. Goszczyńskiego 4a, pok. nr 6, tel. 91 48 86 342.