logo ZBiLK
Wpisz szukany tekst...
Uwaga !
Zarchiwizowana wersja publikowanej treści z dnia: 2014-11-25
Zielone Podwórka
Opis programów "Zielone Podwórka Szczecina" i "Zielone Przedogródki Szczecina".

Zielone Podwórka Szczecina to program, który pozwala na zmianę często szarych miejskich podwórek w miejsca przyjazne mieszkańcom – zielone oazy spokoju, miejsca sąsiedzkich spotkań i odpoczynku.

Pierwsze Zielone Podwórka pojawiły się na mapie Szczecina w roku 2008. Od tamtego czasu rokrocznie tworzone były kolejne. Przez 7 lat trwania programu odebranych zostało już 86 projektów realizacji. W roku 2015 do tej puli dołączą kolejne.

W ramach programu wspólnoty otrzymały dofinansowania równe prawie 7 mln zł.

Program Zielone Podwórka Szczecina w roku 2013 znalazł się w finale Nagrody Obywatelskiej Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Dostrzeżony został za „wybitne, nowatorskie i efektywne działania obywatelskie na rzecz dobra wspólnego”.

Prócz tego, w roku 2015 rusza bliźniaczy program pn. „Zielone Przedogródki Szczecina”. Dzięki niemu Wspólnoty Mieszkaniowe mogą starać się o dofinansowanie na prace rewitalizacyjne w obrębie tzw. przedogródków przy głównych ciągach komunikacyjnych Szczecina (np. wzdłuż al. Jana Pawła II na odcinku od pl. Grunwaldzkiego do pl. Armii Krajowej). Łączna kwota dofinansowania (75% wartości inwestycji) w roku 2015 wyniesie 100 tys. zł.

Informacje: treść opublikowana dnia: 2014-11-25 o godzinie: 14:42:19 przez użytkownika Tomasz Owsik-Kozłowski