Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK
Rejestr petycji
Skargi i wnioski
Ochrona danych osobowych / RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Ochrona danych osobowych - RODO


UWAGA! POZYCJA ARCHIWALNA.Zainteresowanie zielonymi programami nie gaśnie


23 wnioski w programie Zielone Podwórka i kolejnych 16 w Zielonych Przedogródkach. To bilans tegorocznego naboru wniosków o dofinansowania w ramach dwóch rewitalizacyjnych programów realizowanych przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie.

Zainteresowane dofinansowaniami wspólnoty znajdują się w różnych częściach miasta. Wśród 23 wnioskodawców w programie Zielone Podwórka znaleźli się mieszkańcy osiedli: Nowe Miasto (ul. Narutowicza, Drzymały), Centrum (ul. Śląska, Mazurska), Stare Miasto (ul. H. Pobożnego, Wyszyńskiego), Śródmieście-Północ (ul. Herbowa, Felczaka), Turzyn (ul. Pocztowa), Pomorzany (ul. Włościańska), Pogodno (ul. Janickiego), Niebuszewo (ul. Asnyka, Boguchwały), Drzetowo-Grabowo (ul. E. Plater, Sławomira).
Wnioski wspólnot w ramach programu Zielone Przedogródki pochodziły – z uwagi na strukturę własnościową gruntów – głównie ze Śródmieścia, (ul. Wielkopolska, B. Śmiałego, Papieża Jana Pawła II – tutaj aż 9 wniosków).

Koszty przedstawionych we wnioskach inwestycji wahają się od ok. 20 tys. zł (jeden z przedogródków) do prawie 400 tys. zł (wniosek dot. zielonego podwórka).

Gminne dofinansowania wyniosą w roku bieżącym łącznie 2 mln zł (po 1 mln na każdy z programów) i pokryją 75% kosztów inwestycji wspólnot mieszkaniowych. Wyjątkiem jest tworzenie placów zabaw, których koszt gmina pokryje aż w 95%. Tegoroczna kwota dotacji jest prawie dwa razy wyższa niż dofinansowania udzielone w roku ubiegłym.

Adresy wspólnot mieszkaniowych, które uzyskają dofinansowanie poznamy w kwietniu, po posiedzeniu komisji konkursowej. O wynikach poinformujemy na naszej stronie internetowej oraz odrębnym komunikatem prasowym.

Galeria zdjęć: