Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie
Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności


1O podwórka i przedogródki powalczą 44 wspólnoty
26 wniosków w programie Zielone Podwórka i kolejnych 18 w Zielonych Przedogródkach. To bilans tegorocznego naboru wniosków o dofinansowania w ramach dwóch rewitalizacyjnych programów realizowanych przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie.
2Osiem lokali za złotówkę
Poszukujesz lokalu usługowego w bardzo atrakcyjnej cenie? Weź udział w przetargu na najem lokali użytkowych organizowanym przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych, który odbędzie się 22 marca br. Stawka wywoławcza czynszu za 1 m2 wynosi tylko 1 zł netto.
3WSPÓLNOTY MIESZKANIOWE POSZUKUJĄCE ADMINISTRATORA

4Wyniki naboru na lokale komunalne do remontu
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych publikuje wstępne listy z wynikami naboru na mieszkanie komunalne do remontu na koszt przyszłego najemcy.
5Mieszkania do remontu - ogłoszenie wykazu osób
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych opublikuje wstępną listę osób uprawnionych do wynajęcia mieszkań do remontu. Wstępny wykaz zostanie upubliczniony na stronie internetowej oraz w siedzibie ZBiLK w piątek (3 marca) o godz. 13.00.
6Lokale użytkowe do wynajęcia
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych zachęca osoby prowadzące działalność gospodarczą do udziału w przetargu na najem lokali użytkowych. Licytacji poddanych zostanie 23 pomieszczenia.
7Osiedle „Sienno” - Kolejny nabór wniosków o zamianę
Na Osiedlu „Sienno” przy ul. Łącznej, ul. Flaminga w Szczecinie do zasiedlenia są 2 lokale przystosowane dla osób niepełnosprawnych, które zostaną wynajęte za czynsz komunalny (około 10,26 zł za m2).
8Powierzchnie strychowe na sprzedaż
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie przekazuje zainteresowanym poniższy wykaz powierzchni strychów w budynkach wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez ZBiLK, w których właściciele wstępnie wyrazili zgodę na przeznaczenie strychów pod adaptacje na lokale.
9Zielone podwórka i przedogródki – rusza nabór wniosków
Aż 3 miliony złotych w 2017 roku przeznaczy ZBiLK na realizację programów Zielone Podwórka i Zielone Przedogródki Szczecina. To milion złotych więcej niż w roku ubiegłym. Nabór wniosków od zainteresowanych wspólnot mieszkaniowych już się rozpoczął i potrwa do 1 marca.
10Ostateczny wykaz osób uprawnionych do zawarcia umowy najmu lokalu mieszkalnego TBS
Wykaz nazwisk wnioskodawców ubiegających się o najem mieszkania z zasobów towarzystw budownictwa społecznego w Szczecinie wraz z uzyskaną punktacją.
11Wstępny wykaz osób uprawnionych do zawarcia umowy najmu lokalu mieszkalnego TBS
Wykaz nazwisk wnioskodawców ubiegających się o najem mieszkania z zasobów towarzystw budownictwa społecznego w Szczecinie wraz z uzyskaną punktacją.
12Wyniki naboru na mieszkanie z zasobów TBS
W najbliższy czwartek (tj. 17 listopada) ZBiLK opublikuje wykaz nazwisk wnioskodawców ubiegających się o najem mieszkania z zasobów towarzystw budownictwa społecznego w Szczecinie wraz z uzyskaną punktacją. Listy dostępne będą w Internecie oraz w formie papierowej, na tablicy informacyjnej w siedzibie ZBiLK.
13Płać mniej za mieszkanie – skorzystaj z obniżki!
W listopadzie zaczął obowiązywać nowy system obniżek dla mieszkań o czynszu komunalnym. System wprowadził wyższe ulgi oraz nowe grupy osób, które będą mogły z nich skorzystać.
14Wynajmij lokal za złotówkę
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych oferuje dzierżawę jedenastu lokali użytkowych, w których stawka wywoławcza czynszu za 1 m2 wynosi tylko 1 zł netto. Przetarg ma wyłonić najemców na wolne lokale usługowe, które od dłuższego czasu stoją puste. Obniżona stawka czynszu ma być zachętą do wynajęcia lokali.
15Wspólnoty mogą kupić działki za 5 proc.
Wspólnoty mieszkaniowe mogą ubiegać się o wykup działek okalających swoje budynki. Tereny można nabyć za 5 procent ich wartości.
16Duże zainteresowanie zamianą na lokal TBS
Aż 81 najemców lokali komunalnych wyraziło chęć ich zamiany na mieszkanie z zasobu TBS i wzięło udział w naborze organizowanym przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.
17Nabór zakończony - wnioski policzone
2190 osób złożyło swoje wnioski w prowadzonym przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych naborze na mieszkania komunalne oraz lokale z zasobów TBS. Teraz każdy wniosek zostanie poddany szczegółowej weryfikacji.
18Gwarantowane dofinansowanie budowy łazienek
Gmina Miasto Szczecin dofinansowuje budowy łazienek, toalet oraz kuchni. O dotację mogą ubiegać się najemcy mieszkań komunalnych w ramach Programu Małych Ulepszeń. Szanse na dofinansowanie są bardzo duże. Wystarczy, by najemca mieszkania, który złoży wniosek spełnił wszystkie wymogi formalne.
19Ostatnie dni naboru na mieszkanie
Do zakończenia naboru na mieszkania komunalne pozostało już tylko kilka dni. W siedzibie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych swoje wnioski do tej pory złożyło 1360 osób. Nabór potrwa do 15 września.
20Zmiany w polityce mieszkaniowej
O zmianach, które czekają najemców lokali komunalnych, nowych stawkach czynszu, ulgach dla najuboższych, oraz przeznaczeniu finansów na powstanie łazienek i toalet mówi Projekt uchwały w sprawie wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miasto Szczecin na lata 2016-2020. Dokument został przyjęty przez Radę Miasta 6 września 2016 r.
21Nabór wniosków o zamianę
Najemcy mieszkań komunalnych mogą ubiegać się o zamianę swoich lokali na nowe i bardziej komfortowe. Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych prowadzi nabór na 40 mieszkań.
22Zamień mieszkanie na lepsze
Najemcy lokali komunalnych mają możliwość zamiany mieszkania na lokal z zasobów Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W ofercie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych znajduje się pięć lokali położonych przy ul. Chodkiewicza. Zamiana to dobra okazja na przeprowadzkę z lokalu komunalnego do nowego mieszkania z wysokim standardem wykończenia.
23Losowanie - mieszkania do remontu – 23.06.2016 r. - godz. 8.30
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie informuje, że dn. 23.06.2016 r. (tj. czwartek) o godzinie 8.30 w sali nr 14 w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 odbędzie się losowanie mieszkania do remontu. Losowanie otwarte jest dla osób, których wnioski znalazły się w poniższym zestawieniu. Wnioskodawcy biorący udział w losowaniu zostaną poinformowani telefonicznie.
24Zakończono remonty pierwszych kamienic
Widoczne są już pierwsze efekty dodatkowego wsparcia finansowego remontu szczecińskich kamienic. Zarząd Budynków i Lokali komunalnych zakończył prace związane z remontem dwóch pierwszych budynków.
25Spłać zadłużenie – uniknij eksmisji
Przed realizacją wyroków eksmisyjnych ZBiLK dąży do kontaktu z dłużnikami przekonując ich do spłaty zaległości. W przypadku spłaty podstawowego zadłużenia ZBiLK rozważa możliwość umorzenia odsetek z tytułu zwłoki w opłatach za korzystanie z lokalu.
26Losowanie - mieszkań do remontu – 07.06.2016 r. - godz. 9.45
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie informuje, że dn. 07.06.2016 r. (tj. wtorek) o godzinie 9.45 w sali nr 14 w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 odbędzie się losowanie mieszkań do remontu. Losowanie otwarte jest dla osób, których wnioski znalazły się w poniższym zestawieniu. Wnioskodawcy biorący udział w losowaniu zostaną poinformowani telefonicznie.
27Losowanie - mieszkań do remontu – 19.05.2016 r. - godz. 8.30
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie informuje, że dn. 19.05.2016 r. (tj. czwartek) o godzinie 8.30 w sali nr 14 w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 odbędzie się losowanie mieszkań do remontu. Losowanie otwarte jest dla osób, których wnioski znalazły się w poniższym zestawieniu.
28Lokale użytkowe za złotówkę
Listę 12 lokalu użytkowych, w których stawka wywoławcza czynszu za 1 m2 wynosi tylko 1 zł netto, ZBiLK opublikował 9 maja na swojej stronie internetowej. Planowany przetarg ma na celu wyłonienie najemców na wolne lokale usługowe, które od dłuższego czasu stoją puste. Obniżona stawka czynszu ma być zachętą do wynajęcia lokali.
29Dział Czynsze Media z Biurem Obsługi Interesantów
Z dniem 4 maja 2016 r. rozpoczęło prace Biuro Obsługi Interesantów Działu Czynsze Media. Teraz mieszkańcy lokali komunalnych ze wszystkich rejonów administracyjnych ZBiLK sprawy czynszowe załatwią w jednym miejscu.
30Oferty zamian na wniosek najemcy
Nabór wniosków o zamianę na lokale z zasobu STBS
31Zielone Podwórka i Przedogródki 2016 - wyniki
Ogródki przed kamienicami, oraz miejsca rekreacji i wypoczynku, place zabaw w oficynach to efekt tegorocznej edycji programu „Zielone Podwórka”. Zostanie w niej zrealizowanych osiem projektów tzw. przedogródków i osiem zielonych podwórek.
32Rusza nabór wniosków o najem mieszkania
Ogólny nabór wniosków dla osób zainteresowanych wynajęciem mieszkania od Gminy Miasta Szczecin rozpoczyna się 15 kwietnia i potrwa do 15 września 2016 r.
33Dodatkowy nabór wniosków na mieszkania do remontu
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie wciąż dysponuje wolnymi mieszkaniami do remontu na koszt przyszłych najemców. W związku z tym zapraszamy wszystkich wnioskodawców (bez względu na uzyskaną liczbę punktów) do składania wniosków o najem wybranych mieszkań po przeprowadzeniu w nich niezbędnego remontu.
34Losowanie - mieszkania do remontu – 12.04.2016 r. - godz. 10.45
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie informuje, że dn. 12.04.2016 r. (tj. wtorek) o godzinie 10.45 w sali nr 14 w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 odbędzie się losowanie mieszkania do remontu. Losowanie otwarte jest dla osób, których wnioski znalazły się w poniższym zestawieniu.
35Fundusz Pomerania - możliwość poręczenia wadiów
Informacja opublikowana na prośbę Zachodniopomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.
36Zainteresowanie zielonymi programami nie gaśnie
23 wnioski w programie Zielone Podwórka i kolejnych 16 w Zielonych Przedogródkach. To bilans tegorocznego naboru wniosków o dofinansowania w ramach dwóch rewitalizacyjnych programów realizowanych przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie.