Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie
Jak uzyskać mieszkanie?
Ul. Pelikana 8, 10 - zamiany
Lokale mieszkalne
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności


15 wolnych mieszkań – złóż wniosek
Nabór wniosków osób chętnych do wynajęcia jednego z pięciu wolnych lokali TBS-owskich rozpocznie się jutro i potrwa przez 2 tygodnie. Mieszkania te nie znalazły najemców wśród osób znajdujących się na liście uprawnionych do wynajęcia lokalu. Z tego powodu ZBiLK ogłasza na nie wolny nabór wniosków.
2Wnioski o mieszkania policzone
Do końca czerwca w szczecińskim Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych trwał nabór wniosków o najem gminnych mieszkań. Dokumenty złożyło około 2500 osób. To ponad dwa razy mniej niż podczas poprzedniego naboru w roku 2012.
3Otwarta sobota w ZBiLK
W najbliższy poniedziałek upływa termin składania wniosków o najem gminnych mieszkań. Z uwagi na coraz większą liczbę zainteresowanych, Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych pracował będzie także w sobotę, 28 czerwca, w godzinach od 9.00 do 15.00.
4Nowe mieszkania przy ul. Pelikana – ostatni tydzień na składanie wniosków
Ostatniego dnia czerwca mija termin składania wniosków o zamianę lokali komunalnych na nowo wybudowane mieszkania na granicy dzielnic Warszewo i Żelechowa w Szczecinie. Jest to szansa dla najemców chcących podnieść standard swojego „M”.
5Rozszerzenie rejonu administracji „Zachód”
16 czerwca 2014 roku (tj. poniedziałek) zmienia się adres siedziby administracji rejonu nr 10. Dotychczasowa siedziba zostaje przeniesiona z ulicy Łokietka na ul. Jagiellońską 33, gdzie mieści się rejon administracji Zachód.
6Rozszerzenie Rejonu Śródmieście-Niebuszewo
13 czerwca 2014 roku (tj. piątek) zmienia się adres siedziby administracji rejonu nr 6. Dotychczasowa siedziba zostaje przeniesiona z ulicy Podhalańskiej na ul. Kadłubka 24A, gdzie mieści się rejon administracji Śródmieście-Niebuszewo.
7Zielone Podwórka w Krakowie
Program „Zielone Podwórka Szczecina” zainteresował gości z całej Polski podczas III Kongresu Rewitalizacji Miast Polskich w Krakowie. Przedstawiciele ZBiLK zaprezentowali dotychczasowe osiągnięcia Szczecina w kwestii mikrorewitalizacji miejskich podwórek.
8Nowe mieszkania do wynajęcia
30 nowo wybudowanych mieszkań przy ulicy Pelikana w Szczecinie czeka na nowych najemców. Mieszkania o czynszu komunalnym przeznaczone są dla tych, którzy chcą zamienić obecnie zajmowane lokale komunalne na lokale nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne.
9Zielonych Podwórek ciąg dalszy... [ogłoszenie wyników]
Kolejne rośliny, miejsca rekreacji i wypoczynku oraz place zabaw zmienią oblicze szczecińskich podwórek. Podczas tegorocznej odsłony programu „Zielone Podwórka” zrealizowanych zostanie osiem projektów.
10Wyższe zarobki a obniżki czynszu
Do 844,45 zł wzrosła najniższa emerytura ustalona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych – tym samym zwiększają się progi dochodowe kwalifikujące do otrzymania ulg czynszowych.