Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie
Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Nowa Polityka Mieszkaniowa
Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności


1Licytacja komornicza - 17 kwietnia 2014
Sprzęt RTV, meble, samochód, komputery, lustrzanki, konsole do gier - łącznie około 100 przedmiotów zlicytuje komornik 17 kwietnia. Ruchomości pochodzą od dłużników czynszowych.
2Połączenie rejonów 4, 5 i 8
16 kwietnia 2014 roku zmienia się adres siedziby administracji rejonu nr 8. Dotychczasowa siedziba zostaje przeniesiona z ulicy Niemierzyńskiej 22 na ul. Kadłubka 24A.
3Zielonych Podwórek ciąg dalszy... [ogłoszenie wyników]
Kolejne rośliny, miejsca rekreacji i wypoczynku oraz place zabaw zmienią oblicze szczecińskich podwórek. Podczas tegorocznej odsłony programu „Zielone Podwórka” zrealizowanych zostanie osiem projektów.
4Od 1 kwietnia znowu możliwe eksmisje do pomieszczeń tymczasowych
Tak zwany "sezon ochronny" trwa od 1 listopada do 31 marca. Oznacza to, że w ww. okresie nie można przeprowadzać eksmisji komorniczych do pomieszczeń tymczasowych. Eksmitować do lokali socjalnych można przez cały rok.
5Wyższe zarobki a obniżki czynszu
Do 844,45 zł wzrosła najniższa emerytura ustalona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych – tym samym zwiększają się progi dochodowe kwalifikujące do otrzymania ulg czynszowych.
6Wzory wniosków o najem - do pobrania
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w poniedziałek, 24 lutego 2014 roku udostępnione zostają wzory wniosków o najem mieszkania od Gminy Miasta Szczecin.
7Rusza nabór wniosków o najem mieszkania komunalnego
Wszyscy zainteresowani wynajęciem mieszkania od Gminy Miasta Szczecin powinni złożyć wniosek w terminie od 3 marca do 30 czerwca 2014 roku. Wnioski składać można w Biurze Obsługi Interesanta Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych przy ul. Mariackiej 25 w Szczecinie.
8Zielone Podwórka Szczecina po raz siódmy!
Kolejne rośliny, miejsca rekreacji i wypoczynku oraz place zabaw zmienią oblicze szczecińskich podwórek. Ruszył nabór wniosków wspólnot mieszkaniowych chętnych do udziału w programie „Zielone Podwórka Szczecina”.
9e-ZBiLK – rusza platforma internetowa dla mieszkańców
Z początkiem przyszłego roku każdy najemca lokalu mieszkalnego, użytkowego, dzierżawca terenu czy użytkownik garażu będzie mógł załatwić szereg spraw z Zarządem Budynków i Lokali Komunalnych nie wychodząc z domu. Pozwoli na to Zintegrowany System Informatyczny.
10Niższe czynsze w mieszkaniach „do remontu”
Podczas poniedziałkowej Sesji Rady Miasta została podjęta decyzja o nowym sposobnie naliczania czynszu w mieszkaniach przekazanych w zamian za wykonanie remontu. Zmiany skutkować będą niższymi stawkami czynszu.