Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie
Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności12015-11-25
Nowe mieszkania na Prawobrzeżu – nabór wniosków o zamianę
Osiedle „Nad Płonią” przy ul. Koszarowej w Szczecinie-Dąbiu to inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże”. W ramach I etapu budowy powstały dwa budynki z 24 mieszkaniami, które wynajęte zostaną za czynsz komunalny. Oferta zakłada nabór wniosków od najemców mieszkań komunalnych, którzy chcą polepszyć swoje warunki mieszkaniowe poprzez zamianę na lokale o wyższym standardzie. Nabór wniosków rusza w najbliższy poniedziałek.
22015-10-20
Kolejna szansa na mieszkanie do remontu - informacja dla WSZYSTKICH wnioskodawców
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie wciąż dysponuje wolnymi mieszkaniami do remontu na koszt przyszłych najemców. W związku z tym zapraszamy wszystkich wnioskodawców (bez względu na uzyskaną liczbę punktów) do składania wniosków o najem wybranych mieszkań po przeprowadzeniu w nich niezbędnego remontu.
32015-10-20
Lista wnioskodawców - mieszkania do remontu na koszt przyszłego namejcy
Lista osób, które w roku 2014 złożyły wnioski o mieszkanie do remontu i nie uzyskały prawa do lokalu. Obecnie, od 21 października do 18 listopada każda z osób z poniższego wykazu może wybrać mieszkanie z listy, które chce wynająć. O przydziale zadecyduje liczba punktów.
42015-10-20
Lista mieszkań o remontu na koszt przyszłego najemcy
Lista mieszkań przeznaczonych do remontu na koszt przyszłego najemcy wraz z harmonogramem ich oglądania. Lokale udostępnione zostaną w dniach 21.10 - 4.11.2015. Szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji, metrażu, szacunkowego kosztorysu remontu i terminów oglądania znajdą Państwo w poniższej tabeli oraz załącznikach.
52015-09-21
Kawka 3 - „Szansa na lepsze powietrze” - nabór zakończony
Szczecin przystępuje po raz trzeci do ogólnopolskiego programu, który umożliwi poprawę jakości powietrza w mieście. Dzięki niemu można otrzymać dotacje np. na wymianę pieca węglowego na bardziej ekologiczny lub przyłączyć się do miejskiej sieci cieplnej.
62015-08-18
E-faktury dla klientów ZBiLK
Elektroniczny obraz faktur przedsiębiorcy pobrać będą mogli od 1 września, logując się do swojego konta na platformie internetowej e-ZBiLK. Oznacza to, że papierowe dokumenty przesyłane drogą pocztową mogą zostać zastąpione przez e-faktury generowane przez naszych kontrahentów w dowolnym miejscu i czasie.
72015-08-13
Wnioskuj o obniżkę czynszu i dodatek mieszkaniowy
W celu przeciwdziałania powstawaniu zadłużenia zachęcamy do skorzystania z proponowanych przez Gminę Miasto Szczecin systemów pomocy w postaci uzyskania obniżki czynszu lub dodatku mieszkaniowego.
82015-08-07
Więcej na przedogródki
Nie 100, jak zapowiadano, a 250 tys. złotych przeznaczy Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych na renowacje szczecińskich przedogródków. Komisja konkursowa programu „Zielone Przedogródki Szczecina” wybrała już zwycięskie projekty wspólnot mieszkaniowych, które otrzymają gminne dofinansowanie.
92015-07-27
Szansa dla dłużników ZBiLK
Jasne i korzystne dla dłużników zasady umorzeń odsetek lub całości zadłużenia wprowadził Dyrektor Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. „Klucz umorzeniowy” pomóc ma zadłużonym osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz zmobilizować dłużników do zawierania ugód i spłaty swoich zobowiązań w ratach.
102015-06-08
Oceń naszą pracę - wypełnij anonimową ankietę
Jakość obsługi mieszkańców w ZBiLK pozwoli określić wprowadzona od 8 czerwca anonimowa ankieta badająca satysfakcję interesantów. Pomysły, spostrzeżenia i uwagi pozwolą nam pracować nad podnoszeniem standardów obsługi mieszkańców we wszystkich siedzibach Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie.