Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie
Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności12015-03-12
Mieszkania wspomagane dla Seniorów – Nabór wniosków
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie ogłasza nabór osób chętnych do wynajęcia mieszkania wspomaganego o czynszu komunalnym w ramach Programu "Dom dla seniora", realizowanego przez Szczecińskie TBS Spółka z o.o. Z osobami chętnymi do wynajęcia mieszkania Gmina Miasto Szczecin zawrze umowy najmu tych mieszkań.
22015-03-04
Ostateczny wykaz - mieszkania z zasobów TBS
Ostateczna lista osób zakwalifikowanych do zawarcia umowy najmu lokalu z zasobów towarzystw budownictwa społecznego w ramach przeprowadzonego naboru wniosków od 22.09 do 31.12.14 r.
32015-03-01
Zmiany progów dochodowych
UWAGA - wszystkich wnioskodawców zainteresowanych wynajęciem lokali socjalnych, mieszkań do remontu na koszt przyszłego najemcy i lokali mieszkalnych z zasobów towarzystw budownictwa społecznego zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi progami dochodowymi, pozwalającymi uzyskać prawo najmu. Zmianie uległy także progi dochodowe pozwalające ubiegać się o obniżkę czynszu.
42015-02-25
Ustalenie kolejności wniosków – mieszkania z TBS
Losowanie, które pozwoli ustalić kolejność ułożenia wniosków z taką samą wartością punktów na ostatecznym wykazie odbędzie się w najbliższy czwartek (tj. 26.02.15) o godz. 8.30. Losowanie dotyczyć będzie tylko wniosków o przydziału lokali z zasobów towarzystw budownictwa społecznego, którymi dysponuje Gmina Miasto Szczecin. Losowanie jest otwarte dla wnioskodawców.
52015-02-23
Zielone wnioski wspólnot mieszkaniowych
O dofinansowanie inwestycji w ramach 8. edycji programu Zielone Podwórka Szczecina walczyć będzie 26 projektów rewitalizacyjnych. Wniosków dotyczących przedogródków do Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie wpłynęło 9. Zwycięzców poznamy na przełomie marca i kwietnia.
62015-02-18
Program Kawka - dodatkowe rozdanie
W ramach pierwszej edycji programu Kawka pojawiły się dodatkowe pieniądze na działania poprawiające jakość powietrze w mieście. Tym razem mogą z nich skorzystać przede wszystkim osoby fizyczne. Program umożliwia otrzymanie dotacji np. na wymianę pieca węglowego na bardziej ekologiczny lub na przyłączenie się do miejskiej sieci cieplnej. Termin złożenia ankiety mija 27 lutego.
72014-12-24
Projekt wykazu - lokale do remontu na koszt przyszłego najemcy
Projekt wykazu osób wstępnie zakwalifikowanych do zawarcia umowy najmu na mieszkania do remontu na koszt przyszłego najemcy.
82014-12-24
Projekt wykazu - lokale socjalne
Projekt wykazu osób wstępnie zakwalifikowanych do zawarcia umowy najmu na mieszkania dla gospodarstw o niskich dochodach (lokale socjalne).
92014-11-26
Czas na przedogródki! [zdjęcia]
Od 2015 roku już nie tylko szczecińskie podwórka ale i przedogródki będą miały szansę zmienić się nie do poznania dzięki gminnym dofinansowaniom. Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych uruchamia nowy program wpierający inicjatywy wspólnot mieszkaniowych - „Zielone Przedogródki Szczecina”.
102014-11-12
Łatwiejsze zamiany mieszkań
Www.zamiany.zbilk.szczecin.pl – pod tym adresem internetowym ZBiLK uruchomił portal z ofertami zamian międzylokatorskich. Nowa strona ułatwi zainteresowanym osobom zamianę swojego mieszkania na inne, odpowiadające ich oczekiwaniom.