Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie
Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności12015-01-26
Ostatnie dni na składanie odwołań
Jeszcze tylko do najbliższej środy (tj. 28 stycznia br.) osoby, które złożyły wnioski o najem gminnych mieszkań, mają czas na złożenie ewentualnych odwołań od naliczonej przez pracowników ZBiLK punktacji. Rozpatrzy je Społeczna Komisja Mieszkaniowa.
22015-01-08
Zielone Przedogródki i Podwórka - nabór wniosków
Zmianę nie tylko podwórek, lecz także przedogródków wspierać będzie w bieżącym roku Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie. Nabór wniosków do obu programów rozpoczął się 2 stycznia i potrwa do 20 lutego br.
32014-12-24
Projekt wykazu - lokale do remontu na koszt przyszłego najemcy
Projekt wykazu osób wstępnie zakwalifikowanych do zawarcia umowy najmu na mieszkania do remontu na koszt przyszłego najemcy.
42014-12-24
Projekt wykazu - lokale socjalne
Projekt wykazu osób wstępnie zakwalifikowanych do zawarcia umowy najmu na mieszkania dla gospodarstw o niskich dochodach (lokale socjalne).
52014-12-22
Upublicznienie projektów wykazów osób uprawnionych do wynajęcia gminnych mieszkań - 29 grudnia 2014
29 grudnia ZBiLK poda do publicznej wiadomości wstępne listy osób, które otrzymają lokale socjalne i mieszkania do remontu. Projekty wykazów wywieszone zostaną w siedzibie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych (ul. Mariacka 25) o godz. 12.00. Na stronie internetowej www.zbilk.szczecin.pl listy dostępne będą od godz. 8.00.
62014-12-05
Program Kawka – decyzja o dofinansowaniu
Szczecin otrzyma dotację na realizację drugiej edycji programu Kawka. Dzięki niej możliwa będzie wymiana ogrzewania w tysiącu lokali i kompleksowa termomodernizacja 49 budynków na terenie miasta.
72014-11-27
Łatwiej o TBS-y - obniżone progi dochodowe
Już nie ponad 4,5 tys. zł – jak do tej pory – ale 3,6 tys. zł miesięcznego dochodu musi posiadać dwuosobowa rodzina zainteresowana wynajmem mieszkania w TBS-ach, którymi dysponuje Gmina Miasto Szczecin. Progi dochodowe dla starających się za pośrednictwem Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych o wynajem takiego mieszkania zostały znacząco obniżone.
82014-11-26
Czas na przedogródki! [zdjęcia]
Od 2015 roku już nie tylko szczecińskie podwórka ale i przedogródki będą miały szansę zmienić się nie do poznania dzięki gminnym dofinansowaniom. Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych uruchamia nowy program wpierający inicjatywy wspólnot mieszkaniowych - „Zielone Przedogródki Szczecina”.
92014-11-12
Łatwiejsze zamiany mieszkań
Www.zamiany.zbilk.szczecin.pl – pod tym adresem internetowym ZBiLK uruchomił portal z ofertami zamian międzylokatorskich. Nowa strona ułatwi zainteresowanym osobom zamianę swojego mieszkania na inne, odpowiadające ich oczekiwaniom.
102014-11-05
Odzyskała dawny blask
Narożna kamienica u zbiegu ulic Bolesława Krzywoustego i Wojska Polskiego, jedna z najbardziej reprezentacyjnych w Szczecinie, przeszła gruntowny remont. Inwestycję zakończył dzisiejszy odbiór wykonanych prac.