Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie
Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności


1Dział Czynsze Media z Biurem Obsługi Interesantów
Z dniem 4 maja 2016 r. rozpoczęło prace Biuro Obsługi Interesantów Działu Czynsze Media. Teraz mieszkańcy lokali komunalnych ze wszystkich rejonów administracyjnych ZBiLK sprawy czynszowe załatwią w jednym miejscu.
2Oferty zamian na wniosek najemcy
Nabór wniosków o zamianę na lokale z zasobu STBS
3Zielone Podwórka i Przedogródki 2016 - wyniki
Ogródki przed kamienicami, oraz miejsca rekreacji i wypoczynku, place zabaw w oficynach to efekt tegorocznej edycji programu „Zielone Podwórka”. Zostanie w niej zrealizowanych osiem projektów tzw. przedogródków i osiem zielonych podwórek.
4Rusza nabór wniosków o najem mieszkania
Ogólny nabór wniosków dla osób zainteresowanych wynajęciem mieszkania od Gminy Miasta Szczecin rozpoczyna się 15 kwietnia i potrwa do 15 września 2016 r.
5Dodatkowy nabór wniosków na mieszkania do remontu
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie wciąż dysponuje wolnymi mieszkaniami do remontu na koszt przyszłych najemców. W związku z tym zapraszamy wszystkich wnioskodawców (bez względu na uzyskaną liczbę punktów) do składania wniosków o najem wybranych mieszkań po przeprowadzeniu w nich niezbędnego remontu.
6Losowanie - mieszkania do remontu – 12.04.2016 r. - godz. 10.45
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie informuje, że dn. 12.04.2016 r. (tj. wtorek) o godzinie 10.45 w sali nr 14 w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 odbędzie się losowanie mieszkania do remontu. Losowanie otwarte jest dla osób, których wnioski znalazły się w poniższym zestawieniu.
7Fundusz Pomerania - możliwość poręczenia wadiów
Informacja opublikowana na prośbę Zachodniopomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.
8Zainteresowanie zielonymi programami nie gaśnie
23 wnioski w programie Zielone Podwórka i kolejnych 16 w Zielonych Przedogródkach. To bilans tegorocznego naboru wniosków o dofinansowania w ramach dwóch rewitalizacyjnych programów realizowanych przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie.
9Wyższe progi dochodowe na obniżki czynszów
Od 1 marca zmieniają się progi dochodowe pozwalające uzyskać obniżkę czynszu w lokalu komunalnym. Ma to związek ze wzrostem kwoty najniższej emerytury ogłoszonej przez ZUS.
10Nowy przetarg na lokale użytkowe
Zainteresowanych przedsiębiorców zapraszamy do zapoznania się z ofertą 19 lokali użytkowych gotowych do przekazania w najem w drodze przetargu. Lokale o różnych powierzchniach i stawkach wywoławczych zlokalizowane są w różnych częściach Szczecina.
11Czynsze w jednym miejscu
Od bieżącego tygodnia w strukturach Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych funkcjonuje Dział Czynsze Media, którego celem jest efektywniejsza niż do tej pory obsługa mieszkańców ZBiLK-owskich lokali komunalnych. Pozwoli na to tworzone obecnie Biuro Obsługi Interesantów, w którym najemców przyjmować będą pracownicy specjalizujący się w sprawach związanych z czynszami, rozliczeniami mediów i windykacją.
12PortalSamorządowy.pl: Szczecin mieszkaniowym liderem
Szczecińskie budownictwo mieszkań o czynszu komunalnym zostało wyróżnione w raporcie przygotowanym przez Portal Samorządowy. Działania realizowane przez nasze miasto we współpracy ze spółkami komunalnymi traktowane są jako przykład dobrych praktyk w radzeniu sobie z trudnym tematem gminnych czynszówek.
13Głusi w ZBiLK
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie uczestniczy w projekcie Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych, Urzędu Miasta Szczecin oraz Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego pn. „Głusi w przestrzeni publicznej 2”. Program ma na celu zwiększenie świadomości obywatelskiej osób z wadą słuchu i budowanie dla Głuchych przyjaznej przestrzeni publicznej.
14Nowe progi dochodowe na mieszkania
Z początkiem roku 2016 zmieniają się progi dochodowe uprawniające do wynajęcia mieszkania z zasobów Gminy Miasta Szczecin oraz towarzystw budownictwa społecznego. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się ze zmianami.
15Centralne ogrzewanie zamiast węgla
Piece kaflowe w ramach I edycji programu KAWKA usunięto z 67 mieszkań komunalnych zarządzanych przez ZBiLK. Zastąpiono je centralnym ogrzewaniem z miejskiej sieci ciepłowniczej.