Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie
Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności12014-12-05
Program Kawka – decyzja o dofinansowaniu
Szczecin otrzyma dotację na realizację drugiej edycji programu Kawka. Dzięki niej możliwa będzie wymiana ogrzewania w tysiącu lokali i kompleksowa termomodernizacja 49 budynków na terenie miasta.
22014-11-27
Łatwiej o TBS-y - obniżone progi dochodowe
Już nie ponad 4,5 tys. zł – jak do tej pory – ale 3,6 tys. zł miesięcznego dochodu musi posiadać dwuosobowa rodzina zainteresowana wynajmem mieszkania w TBS-ach, którymi dysponuje Gmina Miasto Szczecin. Progi dochodowe dla starających się za pośrednictwem Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych o wynajem takiego mieszkania zostały znacząco obniżone.
32014-11-26
Czas na przedogródki! [zdjęcia]
Od 2015 roku już nie tylko szczecińskie podwórka ale i przedogródki będą miały szansę zmienić się nie do poznania dzięki gminnym dofinansowaniom. Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych uruchamia nowy program wpierający inicjatywy wspólnot mieszkaniowych - „Zielone Przedogródki Szczecina”.
42014-11-13
Czynsze bez zmian
W związku z pojawiającymi się, szczególnie w ostatnich tygodniach, nieprawdziwymi informacjami ws. rzekomej podwyżki czynszów w lokalach komunalnych w roku 2015 informujemy, że 20 czerwca br. decyzją Prezydenta Miasta Szczecin, "w okresie od 1 stycznia 2015 r. do 31 grudnia 2015 r. stawki czynszów w mieszkaniowym zasobie Gminy Miasto Szczecin pozostają w dotychczasowej wysokości".
52014-11-12
Łatwiejsze zamiany mieszkań
Www.zamiany.zbilk.szczecin.pl – pod tym adresem internetowym ZBiLK uruchomił portal z ofertami zamian międzylokatorskich. Nowa strona ułatwi zainteresowanym osobom zamianę swojego mieszkania na inne, odpowiadające ich oczekiwaniom.
62014-11-07
Obniżki czynszu – aktualne zestawienie
Z obniżki czynszu korzysta obecnie około 1,5 tys. najemców mieszkań komunalnych zarządzanych przez ZBiLK. Osoby z największą czynszową ulgą (40%) płacą mniej niż przed zeszłoroczną podwyżką czynszów.
72014-11-05
Odzyskała dawny blask
Narożna kamienica u zbiegu ulic Bolesława Krzywoustego i Wojska Polskiego, jedna z najbardziej reprezentacyjnych w Szczecinie, przeszła gruntowny remont. Inwestycję zakończył dzisiejszy odbiór wykonanych prac.
82014-10-31
Reorganizacja ZBiLK dobiega końca
Ostatnim etapem trwającej od ubiegłego roku reorganizacji Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych jest utworzenie rejonu administracji Południe z siedzibą przy ul. Szpitalnej 18. Rejon Południe swoim zasięgiem obejmie dotychczasowe zasoby podlegające pod rejony nr 13 i 14. „Południe” rozpocznie pracę w najbliższy poniedziałek, 3 listopada.
92014-10-30
Zmiana godzin przyjęć w Dziale gospodarowania gruntów i garaży
Decyzją Dyrektora ZBiLK w związku z koniecznością wprowadzenia przez Dział Gospodarowania Gruntów i Garaży (z siedzibą przy ul. Goszczyńskiego 4a w Szczecinie) danych na potrzeby ich eksportu do Urzędu Miasta Szczecin od dnia 3 listopada br. do końca realizacji zadania, jednakże nie później niż do dnia 15 grudnia br. zmienią się godziny przyjęć interesantów w ww. dziale.
102014-10-17
Nabór na mieszkania TBS-owskie przedłużony!
Nie 21 października, ale ostatniego dnia grudnia br. zakończy się nabór wniosków osób zainteresowanych wynajęciem mieszkań z zasobów TBS „Prawobrzeże” i Szczecińskiego TBS. Do tej pory do ZBiLK wpłynęło kilkadziesiąt wniosków.