Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie
Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności


1PortalSamorządowy.pl: Szczecin mieszkaniowym liderem
Szczecińskie budownictwo mieszkań o czynszu komunalnym zostało wyróżnione w raporcie przygotowanym przez Portal Samorządowy. Działania realizowane przez nasze miasto we współpracy ze spółkami komunalnymi traktowane są jako przykład dobrych praktyk w radzeniu sobie z trudnym tematem gminnych czynszówek.
2Dodatek mieszkaniowy także dla zadłużonych
Zgodnie z obowiązującymi przepisami o dodatek mieszkaniowy ze Szczecińskiego Centrum Świadczeń ubiegać się mogą także dłużnicy czynszowi pozbawieni umowy najmy, ale spłacający swoje zaległości w ratach za zgodą ZBiLK. Taka forma wsparcia może znacznie ułatwić terminowe regulowanie czynszu za mieszkanie komunalne.
3Metr za złotówkę!
Listę 18 lokalu użytkowych, w których stawka wywoławcza czynszu za 1 m2 wynosi tylko 1 zł netto, ZBiLK opublikował 19 stycznia na swojej stronie internetowej. Planowany przetarg ma na celu wyłonienie najemców na wolne lokale usługowe, które od dłuższego czasu soją puste. Magnesem ma być obniżona stawka czynszu.
4Ostrzeżenie przed oszustami!
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych ostrzega mieszkańców zainteresowanych wynajęciem mieszkań przy ul. Koszarowej w Szczecinie-Dąbiu przed oszustami wyłudzającymi pieniądze w zamian za rzekome uzyskanie prawa do lokalu.
5Głusi w ZBiLK
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie uczestniczy w projekcie Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych, Urzędu Miasta Szczecin oraz Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego pn. „Głusi w przestrzeni publicznej 2”. Program ma na celu zwiększenie świadomości obywatelskiej osób z wadą słuchu i budowanie dla Głuchych przyjaznej przestrzeni publicznej.
6Więcej pieniędzy na podwórka i przedogródki [nabór wniosków]
Aż 2 miliony złotych w 2016 roku przeznaczy ZBiLK na realizację programów Zielone Podwórka i Zielone Przedogródki Szczecina. To prawie dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Nabór wniosków od zainteresowanych wspólnot mieszkaniowych już się rozpoczął i potrwa do 1 marca.
7Nowe progi dochodowe na mieszkania
Z początkiem roku 2016 zmieniają się progi dochodowe uprawniające do wynajęcia mieszkania z zasobów Gminy Miasta Szczecin oraz towarzystw budownictwa społecznego. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się ze zmianami.
8Nowy plac zabaw w centrum
Nowoczesny, estetyczny i – przede wszystkim – bezpieczny plac zabaw powstał przy ul. Dworcowej 10, vis-a-vis Książnicy Pomorskiej. Inwestycja zrealizowana została przez ZBiLK we współpracy z Radą Osiedla Stare Miasto. Koszt ogródka jordanowskiego wyniósł ponad 120 tys. zł.
9„Zielonych” przybywa z roku na rok
Ponad 1,1 mln zł wyniosły w roku 2015 gminne dofinansowania w ramach programów Zielone Podwórka i Zielone Przedogródki Szczecina realizowanych przez ZBiLK. Dzięki tym pieniądzom i udanej współpracy ze wspólnotami mieszkaniowymi udało się zmienić oblicza 11 przedogródków i 6 podwórek.
10Centralne ogrzewanie zamiast węgla
Piece kaflowe w ramach I edycji programu KAWKA usunięto z 67 mieszkań komunalnych zarządzanych przez ZBiLK. Zastąpiono je centralnym ogrzewaniem z miejskiej sieci ciepłowniczej.