Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie
Jak uzyskać mieszkanie?
Ul. Pelikana 8, 10 - zamiany
Lokale mieszkalne
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Nowa Polityka Mieszkaniowa
Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności


1Wnioski o zamianę lokalu komunalnego na lokal przy ul. Pelikana 8, 10
Nabór wniosków trwa od 23 kwietnia do 30 czerwca 2014 roku. Kompletne wnioski składać należy w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25. Więcej informacji w zakładce "Ul. Pelikana 8, 10 - zamiany" w menu, z lewej strony witryny.
2Nowe mieszkania do wynajęcia
30 nowo wybudowanych mieszkań przy ulicy Pelikana w Szczecinie czeka na nowych najemców. Mieszkania o czynszu komunalnym przeznaczone są dla tych, którzy chcą zamienić obecnie zajmowane lokale komunalne na lokale nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne.
3Połączenie rejonów 4, 5 i 8
16 kwietnia 2014 roku zmienia się adres siedziby administracji rejonu nr 8. Dotychczasowa siedziba zostaje przeniesiona z ulicy Niemierzyńskiej 22 na ul. Kadłubka 24A.
4Zielonych Podwórek ciąg dalszy... [ogłoszenie wyników]
Kolejne rośliny, miejsca rekreacji i wypoczynku oraz place zabaw zmienią oblicze szczecińskich podwórek. Podczas tegorocznej odsłony programu „Zielone Podwórka” zrealizowanych zostanie osiem projektów.
5Od 1 kwietnia znowu możliwe eksmisje do pomieszczeń tymczasowych
Tak zwany "sezon ochronny" trwa od 1 listopada do 31 marca. Oznacza to, że w ww. okresie nie można przeprowadzać eksmisji komorniczych do pomieszczeń tymczasowych. Eksmitować do lokali socjalnych można przez cały rok.
6Wyższe zarobki a obniżki czynszu
Do 844,45 zł wzrosła najniższa emerytura ustalona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych – tym samym zwiększają się progi dochodowe kwalifikujące do otrzymania ulg czynszowych.
7Wzory wniosków o najem - do pobrania
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w poniedziałek, 24 lutego 2014 roku udostępnione zostają wzory wniosków o najem mieszkania od Gminy Miasta Szczecin.
8Rusza nabór wniosków o najem mieszkania komunalnego
Wszyscy zainteresowani wynajęciem mieszkania od Gminy Miasta Szczecin powinni złożyć wniosek w terminie od 3 marca do 30 czerwca 2014 roku. Wnioski składać można w Biurze Obsługi Interesanta Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych przy ul. Mariackiej 25 w Szczecinie.
9Zielone Podwórka Szczecina po raz siódmy!
Kolejne rośliny, miejsca rekreacji i wypoczynku oraz place zabaw zmienią oblicze szczecińskich podwórek. Ruszył nabór wniosków wspólnot mieszkaniowych chętnych do udziału w programie „Zielone Podwórka Szczecina”.
10Niższe czynsze w mieszkaniach „do remontu”
Podczas poniedziałkowej Sesji Rady Miasta została podjęta decyzja o nowym sposobnie naliczania czynszu w mieszkaniach przekazanych w zamian za wykonanie remontu. Zmiany skutkować będą niższymi stawkami czynszu.