Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK
Rejestr petycji
Skargi i wnioski
Ochrona danych osobowych / RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Ochrona danych osobowych - RODO


UWAGA! POZYCJA ARCHIWALNA.Zakończono remonty pierwszych kamienic


Widoczne są już pierwsze efekty dodatkowego wsparcia finansowego remontu szczecińskich kamienic. Zarząd Budynków i Lokali komunalnych zakończył prace związane z remontem dwóch pierwszych budynków.

 Jako pierwsze zakończono remonty dwóch oficyn w budynku przy ul. bł. Królowej Jadwigi 39 oraz jednej oficyny przy ul. Wojska Polskiego 14. Obecnie trwają remonty dachów kamienic przy ul. Mazurskiej 19, oraz  Dąbrówki 47 i 49. Natomiast lada dzień rozpoczną się prace związane z ociepleniem budynków przy ul. Dąbrówki 22 i 24.

W 2016 r. ZBiLK planuje przeprowadzenie remontu dachów w 14 budynkach. Natomiast prace związane z ociepleniem i remontem elewacji planowane są  w ośmiu kamienicach. Będzie to możliwe dzięki dodatkowej dotacji – 5 mln zł. przekazanej ZBiLK przez Gminę Miasto Szczecin. W sumie, w 2016 r. na remont kamienic zaplanowano wydatki w kwocie 15 mln zł.

Oprócz tego, w ramach działalności związanej z programem KAWKA, ZBiLK prowadzi prace polegające na przyłączeniu do sieci ciepłowniczej Szczecińskiej Energetyki Cieplnej (SEC) kamienicy przy ul. Firlika 48. Inwestycja będzie kosztować 289 tys. zł. i jest współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program KAWKA polega na zmianie ogrzewania węglowego na ciepło systemowe dostarczane przez Szczecińską Energetykę Cieplną. Służy ograniczeniu emisji CO2. 


Galeria zdjęć: