Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie
Jak uzyskać mieszkanie?
Lokale mieszkalne
Oferty zamian międzylokatorskich
Lokale użytkowe, garaże, dzierżawy gruntów
Zajęcia gruntu, służebności
Jak załatwić sprawę w ZBiLK?
Zamówienia publiczne
Pobierz
Galeria
Dla mediów
Biuletyn Informacji Publicznej
Wspólnoty Mieszkaniowe ZBiLK

Biuletyn Informacji Publicznej

Zakończono remonty pierwszych kamienic


Widoczne są już pierwsze efekty dodatkowego wsparcia finansowego remontu szczecińskich kamienic. Zarząd Budynków i Lokali komunalnych zakończył prace związane z remontem dwóch pierwszych budynków.

 Jako pierwsze zakończono remonty dwóch oficyn w budynku przy ul. bł. Królowej Jadwigi 39 oraz jednej oficyny przy ul. Wojska Polskiego 14. Obecnie trwają remonty dachów kamienic przy ul. Mazurskiej 19, oraz  Dąbrówki 47 i 49. Natomiast lada dzień rozpoczną się prace związane z ociepleniem budynków przy ul. Dąbrówki 22 i 24.

W 2016 r. ZBiLK planuje przeprowadzenie remontu dachów w 14 budynkach. Natomiast prace związane z ociepleniem i remontem elewacji planowane są  w ośmiu kamienicach. Będzie to możliwe dzięki dodatkowej dotacji – 5 mln zł. przekazanej ZBiLK przez Gminę Miasto Szczecin. W sumie, w 2016 r. na remont kamienic zaplanowano wydatki w kwocie 15 mln zł.

Oprócz tego, w ramach działalności związanej z programem KAWKA, ZBiLK prowadzi prace polegające na przyłączeniu do sieci ciepłowniczej Szczecińskiej Energetyki Cieplnej (SEC) kamienicy przy ul. Firlika 48. Inwestycja będzie kosztować 289 tys. zł. i jest współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program KAWKA polega na zmianie ogrzewania węglowego na ciepło systemowe dostarczane przez Szczecińską Energetykę Cieplną. Służy ograniczeniu emisji CO2. 


Galeria zdjęć: