logo ZBiLK
Wpisz szukany tekst...

1

Wybrać lokal z oferty dostępnej na stronie ZBiLK, a następnie złożyć wniosek wraz ze wszystkimi wymaganym dokumentami w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25. Po jego rozpatrzeniu pracownik skontaktuje się i wyjaśni dalsze kroki.

2

Zazwyczaj 2 razy w miesiącu. Ponadto, opublikowany jest stały wykaz; wnioski na lokale ze stałego wykazu można składać w każdym momencie.

3

Tak

4

W przypadku pozostawania w związku małżeńskim we wniosku konieczne jest uwzględnienie współmałżonka oraz dołączenie wszelkich dokumentów jego dotyczących i przez niego podpisanych, zgodnie z art. 680¹ § 1 k.c.: małżonkowie są najemcami lokalu bez względu na istniejące między nimi stosunki majątkowe.

5

W dołączonej do wniosku deklaracji o dochodach, jak również w załączanych zaświadczeniach winny być wskazane dochody wypłacone w 3 miesiącach poprzedzających miesiąc złożenia wniosku.

6

Może się Pan/Pani umówić na spotkanie z pracownikiem celem wyjaśnienia przyczyn takiego rozpatrzenia wniosku. Pracownik poinformuję o jaki lokal może Pan/Pani się starać i jakie dokumenty dołączyć.

7

Nie. Gospodarstwo domowe może uzyskać wyłącznie jeden lokal, który będzie służył zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych ich rodziny.

8

Tak,  można złożyć wniosek w ramach kolejnego wykazu, jednakże w przypadku uzyskania lokalu w pierwszej ofercie, z wyboru z drugiej oferty należy złożyć rezygnację

9

Kaucję należy wpłacić po informacji o uzyskaniu lokalu, ale przed odebraniem skierowania do zawarcia umowy o przeprowadzenie prac remontowych. 

10

Nie

11

Nie, do czasu  dokonania odbioru prac remontowych i zawarcia umowy najmu nie można zamieszkiwać w remontowanym lokalu.

12

W umowie o przeprowadzenie prac remontowych jest termin zakończenia prac remontowych i do tego terminu uiszcza się opłaty za media, tj. woda, ścieki, śmieci oraz indywidualnie za dostawę energii elektrycznej. Opłaty za czynsz lub odszkodowanie naliczane są po tym terminie. 

13

Szczegółowy zakres prac remontowych przekazywany jest razem z umową udostępnienia lokalu i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót.

14

Nie, nie ma możliwości scedowania umowy na inną osobę. 

15

Tak, szczegóły zawarte są w umowie. 

16

Nie

17

Tak, o dofinansowanie w ramach Programu Małych Ulepszeń może ubiegać się osoba, która zawarła umowę udostępnienia lokalu celem przeprowadzenia prac remontowych i wykonuje remont na własny koszt. Dofinansowanie obejmuje koszty poniesione na modernizacje polegające na wydzieleniu wc, łazienki lub łazienki z wc a także zastąpienie źródeł ogrzewania na paliwo stałe ogrzewaniem gazowym, elektrycznym lub z miejskiej sieci ciepłowniczej, pod warunkiem, że zmiana jest wykonywana łącznie z modernizacją wc, łazienki, lub łazienki z wc. Link do szczegółowych informacji: http://zbilk.szczecin.pl/?type=group&action=list&id=53

18

Podniesienie standardu lokalu w wyniku przeprowadzonej modernizacji polegającej na wydzieleniu łazienki lub zastąpienie ogrzewania na paliwo stałe innym rodzajem (np. gazowe, elektryczne) nie wpływa na podniesienie wysokości czynszu. Za dokonane na własny koszt ulepszenia nie dolicza się dodatkowych punktów do oceny standardu i wyposażenia lokalu. 

19

Wykup zależy od tego czy dany lokal mieszkalny nie znajduje się w zasobie docelowo czynszowym – Zarządzenie Prezydenta Miasta z dnia 20 lutego 2023 r. - link do Zarządzenia https://bip.um.szczecin.pl/chapter_131381.asp?soid=50F87B268C864DEA96727CC4AB40D1F2

W celu uzyskania dodatkowych informacji można kontaktować się telefonicznie pod nr telefonu 91 4886333 (BOI ul. Mariacka), 91 3516587 (Dział Inwestycji- umowy o remont).