logo ZBiLK
Wpisz szukany tekst...

Komunikat dla obywateli Ukrainy

W związku ze zmianą ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy. Szczegóły TUTAJ


2024-06-21Czytaj więcej

Zielone Przedogródki Szczecina - Komisja przyznała dofinansowanie

W dniu 08 maja 2024 roku odbyło się posiedzenie Komisji w sprawie wyboru projektów inwestycji wspólnot mieszkaniowych do realizacji w 2024 roku w ramach programu Zielone Przedogródki Szczecina oraz Zielone Podwórka Szczecina.


2024-05-10Czytaj więcej

Informacja - nabór socjalny 2024r.

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych informuje, że obecnie nie jest prowadzony nabór wniosków o najem socjalny lokalu. Wnioski o najem socjalny przyjmowane będą w 2024r., jednakże dokładna data naboru podana będzie do publicznej wiadomości w terminie późniejszym. Na stronie internetowej www.zbilk.szczecin.pl będą wówczas opublikowane do pobrania aktualne druki wraz z informacją o innych dokumentach obowiązkowych.


2024-02-21Czytaj więcej

Oferty zamian lokali

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie informuje, że od dnia 18.12.2023 r. zostaje uruchomiona możliwość opublikowania na stronie internetowej www.zbilk.szczecin.pl oferty zamiany najmowanego lokalu komunalnego.

Z tej formy zamiany mogą skorzystać wszystkie osoby posiadające umowę na czas nieoznaczony, które wyrażają zgodę na publikację sporządzonej oferty wraz ze zdjęciami lokalu oraz udostępnianie kontaktu w sprawie zamiany.

W przypadku zainteresowania skorzystaniem z oferty zamiany opublikowanej w sekcji „Zamień mieszkanie”, należy złożyć w siedzibie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych stosowny wniosek o zamianę wraz z wymaganymi załącznikami (zdjęcia i protokół stanu technicznego obecnie zajmowanego lokalu) zakreślając wybraną opcję: zamiana z innym lokatorem (tzw. międzylokatorska) a w uzasadnieniu wskazać adres wybranego lokalu z oferty oraz podać powód zamiany.


2023-12-18Czytaj więcej

Uzupełnianie dokumentów do składanych elektronicznie wniosków o najem lokalu mieszkalnego po uprzednim przeprowadzeniu prac remontowych poprzez stronę " Mieszkania od Miasta"

Osoba składająca wniosek o najem lokalu mieszkalnego po uprzednim przeprowadzeniu prac remontowych poprzez stronę internetową "Mieszkania od Miasta" zobowiązana jest do elektronicznego przesłania wniosku wraz z załącznikami wygenerowanymi na stronie oraz podpisanymi profilem zaufanym.
Jakikolwiek załącznik bez podpisu elektronicznego wymaga dostarczenia go w oryginale do siedziby Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie przy ul. Mariackiej 25 w terminie trwania danej oferty.
Nie jest obowiązkowe dostarczenie oryginału zaświadczenia o dochodach pod warunkiem, że dokument ten zawiera podpis elektroniczny pracodawcy.


2023-12-11Czytaj więcej

22 grudnia ZBiLK nieczynny

W związku z Zarządzeniem Dyrektora ZBiLK (numer 107/2023) w sprawie dnia wolnego od pracy za Narodowe Święto Niepodległości z 11 listopada 2023 roku, informujemy, że w dniu 22 grudnia 2023 roku wszystkie siedziby Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych będą nieczynne.


2023-12-07Czytaj więcej

Zielone Przedogródki i Zielone Podwórka Szczecina w 2023 roku.

W dniu 26 kwietnia br odbyło się posiedzenie Komisji w sprawie wyboru projektów do realizacji inwestycji w ramach Programu Zielone Przedogródki Szczecina oraz Zielone Podwórka Szczecina w 2023 roku.


2023-05-04Czytaj więcej

Nowy serwis z ofertą lokali do remontu na koszt przyszłego najemcy.

Informujemy, że z dniem 3 marca 2023r. został uruchomiony nowy serwis internetowy www.mieszkaniaodmiasta.pl służący do zapoznania się z ofertą lokali przeznaczonych do remontu na koszt przyszłego najemcy. Portal zawiera informację o lokalach dostępnych w ofercie czasowej (z tygodniowym terminem naboru wniosków) oraz dostępnych w ofercie stałej (wykaz stały).Za pośrednictwem uruchomionego serwisu mogą Państwo również wnioskować o lokale, wypełniając stworzony do tego formularz, przy użyciu podpisu kwalifikowanego lub profilu zaufanego. Informacje znajdą Państwo pod adresem: https://www.mieszkaniaodmiasta.pl/informacje


2023-03-03Czytaj więcej

INFORMACJA dot. świadczenia dla osób, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy

Od 1 lipca 2022r w wyniku zmiany do ustawy z dnia 12 marca 2022r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw ( Dz. U poz. 583, z późn. zm.): wprowadzono ogólną zasadę, że wniosek o świadczenie pieniężne składa się w terminie miesiąca od ostatniego dnia okresu objętego wnioskiem.


2022-09-15Czytaj więcej

Wybór projektów Wspólnot Mieszkaniowych w ramach Programu Zielone Podwórka i Przedogródki Szczecina w roku 2022

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych informuje, że w dniu 27 kwietnia br odbyło się posiedzenie Komisji dokonującej wyboru projektów Wspólnot Mieszkaniowych  do realizacji w 2022 roku w ramach Programów Zielone Podwórka i Przedogródki Szczecina.


2022-04-28Czytaj więcej

Uwaga na mieszkaniowych oszustów!

Oszuści, powołując się na znajomości w ZBiLK, oferują mieszkania komunalne do kupienia. Apelujemy o ostrożność i czujność.

Do Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie zgłosiły się dwie osoby, które padły ofiarą oszustów i straciły kilka tysięcy złotych. Proponowano im “po znajomościach” kupno mieszkania komunalnego. Posługiwano się też podrobionymi dokumentami z logiem ZBiLK. Niestety oszuści bazowali na niewiedzy i łatwowierności.


2022-04-28Czytaj więcej

Świadczenie za przyjęcie obywateli Ukrainy - przyjmowanie wniosków

Mieszkańcy Szczecina i inne podmioty, które udzieliły zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybyłym w okresie od 24 lutego br. mogą otrzymywać specjalne świadczenie w wysokości 40 zł na osobę dziennie.


2022-03-22Czytaj więcej

DODATEK MIESZKANIOWY Z MOCĄ WSTECZNĄ

Informujemy, że w okresie epidemii COVID-19 istnieje możliwość przyznania dodatku mieszkaniowego z mocą wsteczną. Wniosek taki może być złożony nie później niż po upływie 30 dni od dnia zakończenia obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ogłoszonych z powodu COVID-19.


2021-11-02Czytaj więcej

Mieszkanie za remont z dofinansowaniem!

Nawet 40 tys. zł może otrzymać mieszkaniec Szczecina, który zdecyduje się na wynajęcie mieszkania komunalnego w zamian za remont.

Oferta mieszkania za remont. Możliwość wynajęcia mieszkania komunalnego w zamian za remont cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Szczecina. Od zmiany uchwały Rady Miasta (czyli od 2012r.) skorzystało z tej możliwości ok. 2000 rodzin. Miasto stara się cały czas uatrakcyjnić tę ofertę i regularnie wprowadza zmiany, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom szczecinian.


2021-08-03Czytaj więcej

Startuje kampania Miasto Oferuje 2021

Inwestuj, kupuj, wynajmuj w Szczecinie.


Mieszkanie w kamienicy położonej w centrum Szczecina, działka pod budowę domu jednorodzinnego, lokal użytkowy z przeznaczeniem na sklep, teren pod budowę hali magazynowej. To tylko wybrane nieruchomości, jakie można znaleźć na miejskim portalu miastooferuje.szczecin.eu. Właśnie ruszyła kampania informacyjna, dzięki której można kupić lub wynająć sprawdzoną nieruchomość od Miasta –z pierwszej ręki i bez pośredników.


2021-05-11Czytaj więcej